Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

W marcu w klasie Ia został ogłoszony konkurs plastyczny na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Zadaniem uczestników było własnoręczne wykonanie ozdoby świątecznej. Wpłynęło 14 prac, które wykonane były z ogromną starannością, pomysłem oraz dużym nakładem pracy. Komisja konkursowa stanęła przed naprawdę trudnym wyborem, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe.  

Po długiej naradzie komisja postanowiła nagrodzić każdą z prac. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, a osoby biorące udział drobne upominki, które przygotowała wychowawczyni p. Katarzyna Kumorowska. 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:  

I miejsce- Antoni Janus 

II miejsce- Hubert Drużdż 

III miejsce- Hanna Białas 

Osoby wyróżnione : Gabriela Stanik, Zofia Grzywacz, Gabriela Krajewska.  

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.  

 

                                                                      red. Kumorowska Katarzyna  

W marcu przeprowadzono konkurs dla klas 1-3 pod nazwą:  „My Hobby”. Dzieci miały za zadanie przedstawić dowolną techniką plastyczną swoje zainteresowania i ulubione sposoby spędzania wolnego czasu oraz opisać je krótko w języku angielskim. Najciekawiej i najstaranniej wykonane projekty zostały umieszczone na wystawie na korytarzu szkolnym. Autorzy prac, które zyskały największe uznanie oglądających, zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pięknie wykonane prace i za zachęcanie kolegów do aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu.

Nagrodzeni uczniowie: 

Klasy pierwsze 

I miejsce- Hanna Zdral 

II miejsce- Tobiasz Klimek 

III miejsce- Julia Kwaśniak 

Wyróżnienia- Otylia Borończak,  Aleksy Dębowski  i  Zuzanna Lis 

Klasy drugie 

I miejsce- Julia Osiadacz 

II miejsce- Antoni Fijałkowski 

III miejsce-Oliwia Chruściel 

Wyróżnienia-  Ada Kacprzyk, Alicja Składowska i Szymon Wójcik 

Klasy trzecie 

I miejsce- Julia Madej 

II miejsce- Iga Maniowska 

III miejsce- Lena Mnich 

Wyróżnienia-  Katarzyna Bodnar,  Liliana Grabczak,  Jan Musiał,  Helena Panaszek  i  Roksana Świtkowska 

          Organizatorki konkursu: Urszula Trębarczyk, Katarzyna Mieszczankowska i Katarzyna Bogatek 

 W czwartek 25 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim , odbyły się zawody na szczeblu półfinału wojewódzkiego w Grach i zabawach w ramach Igrzysk Dzieci. 
 
Nasi uczniowie zaprezentowali się na wysokim poziomie. Po zaciętej sportowej rywalizacji zajęli 2 miejsce. W zawodach  wystąpiło ponad  40 uczniów w następującym składzie: Stanik Gabriela, Wiktorowicz Emilia, Kobalczyk Zofia, Rzepka Emma, Muchalsli Fabian, Kocemba Natan, Szewc Franciszek, Dębowski Aleksy, Frączek Adam, Chudzik Dawid, Cichawa Maciej, Kowalska Małgorzata, Stępień Maria, Kędziora Gabriela, Józefiak Joanna, Kubiś Aleksandra, Reszka Zuzanna, Murawski Jan, Piątkowski Tadeusz, Łuczkowski Franciszek, Zelga Franciszek, Rybski Szympon, Kujawski Aleksander, Mirecka Lena, Łągwa Hanna, Woźniak Maja, Kowalska Nadia, Oratyńska Pola, Kozera Maksym, Wójcik Szymon, Sędkowski Piotr, Ignerowicz Leo, Stefański Adam, Wójcik Maja, Sędkowska Anna, Rzuczkowska Julia, Sobierska Zuzanna, Bolarczyk Wiktoria, Stachniak Franciszek, Lewiński Stanisław, Tomasik Antoni, Paleczny Mateusz, Pietrzyk Bartłomiej , Lasota Mikołaj, Mrozikowski Jakub.
 
Dziękujemy naszym małym sportowcom za duże zaangażowanie w przygotowanie do zawodów oraz za ambicje i ogromną wolę walki. 
Opiekunami wspaniałych dzieciaków były panie: Katarzyna Klimek, Agnieszka Sarwa, Halina Sosnowska.


 
 
 
 
 

Dnia 27 marca 2024 roku w klasie II c odbył się klasowy konkurs recytatorski. Na który zaproszone zostały dzieci z klasy 0 b wraz z panią Magdaleną Wędzikowską . Tematem przewodnim  tegorocznego konkursu była „Wiosna”. Uczniowie samodzielnie wybrali wiersz, a następnie ciekawie i barwnie go zaprezentowali. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.  Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała komisja konkursowa w składzie : Sylwia Zalega oraz Magdalena Wędzikowska, która wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Adam Kopera

II miejsce Oliwia Chruściel

III miejsce Adam Stefański

Wyróżnienie : Antoni Kopera

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                                                            Sylwia Zalega

 

We wtorek, 26 marca, uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie wzięli udział w spotkaniu z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania oraz doradztwa zawodowego. 

Spotkanie, zorganizowane w ramach programu edukacyjnego, umożliwiło uczestnikom wysłuchanie wykładu Tomasza Łuczkowskiego, Zastępcy Burmistrza Opoczna, którego prelekcja skupiła się na tematyce "Przedsiębiorczość w Gminie Opoczno". Tomasz Łuczkowski szczególną uwagę poświęcił historii lokalnego przemysłu, podkreślając znaczenie tradycji oraz dziedzictwa przemysłowego. Dodatkowo, omówił dynamiczne zmiany zachodzące w lokalnej gospodarce oraz nowe inicjatywy biznesowe. 

W trakcie prezentacji przedstawił firmy z długą tradycją działającej na terenie gminy Opoczno, podkreślając ich kluczową rolę w rozwoju regionu oraz kształtowaniu lokalnej tożsamości. Nie zabrakło również akcentu na znaczenie współpracy między sektorem publicznym a prywatnym, który jest ważny dla tworzenia sprzyjającego środowiska biznesowego. 

Takie spotkania podkreślają fundamentalne znaczenie edukacji z zakresu przedsiębiorczości w procesie przygotowania młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i gospodarczym. Stanowią one ważną część procesu edukacyjnego, inspirując i poszerzając horyzonty młodych osób. Umożliwiają one uczestnikom lepsze zrozumienie mechanizmów funkcjonowania biznesu, ale także mogą pobudzić ich kreatywność i ambicje w zakresie rozwoju własnych przedsiębiorczych pomysłów. 

14 marca klasa VI B brała udział w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Zajęcia prowadzone były  przez lokalnych twórców ludowych. Uczniowie zapoznali się z techniką rzeźbienia w drewnie i wykonywaniem pisanek wielkanocnych  tradycyjną ludową techniką. 

 

W czwartek 21 marca w klasie 2d odbyły się warsztaty tworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych. Poprowadziły je Panie: Katarzyna Jurek, Marianna Telus i Maria Rogulska z Koła Gospodyń Wiejskich w Różannie. Uczniowie z dużym zapałem i zaangażowaniem wzięli udział w tym wydarzeniu. Dzieci przyniosły kolorowe kłosy zbóż, suszone trawy, gałązki bukszpanu i bazie. Podczas warsztatów każdy uczestnik wykonał kolorowe kwiaty z krepiny, które wykorzystał do ozdobienia palmy. Na zajęciach panowała miła i radosna atmosfera. Samodzielnie wykonane palmy dzieci zabrały do domów, aby poświęcić je w Niedzielę Palmową.

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych zdjęć.

                                                                                    Anna Kuśmierczyk

25 marca klasa 1c udała się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Opocznie. Uczniowie obejrzeli wystawy stałe i wysłuchali ciekawostek z historii naszego miasta. Najwięcej emocji wzbudziła wystawa będąca rekonstrukcją izby mieszkalnej regionu opoczyńskiego oraz eksponaty związane ze Świętami Wielkanocnymi. Na koniec uczniowie obejrzeli wycinanki prezentowane w ramach „II Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego” Wizyta w muzeum była ciekawą lekcją historii, która bardzo spodobała się pierwszoklasistom.

                                                                             Agnieszka Rożenek

21  marca odbył się w naszej szkole pokaz mody wiosennej zorganizowany praz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej.

Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas 0-8.

Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie klas młodszych.

Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością w prezentacji swojego stroju. Większość uczestników miało pięknie przygotowane stroje wiosenne, dlatego bardzo trudno było wybrać zwycięzców.

Dziękujemy Wam za wasze piękne prezentacje!

21 marca to również Światowy Dzień Poezji. W ramach tego  Samorząd Uczniowski po raz pierwszy zainicjował akcję „Wiosenna poezja”. Wierszami zostali obdarowani nauczyciele naszej szkoły, co było dla nich miłym zaskoczeniem. 

                                         

                                        Samorząd Uczniowski

Pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca odbyło się na sali AV naszej szkoły „Spotkanie z poezją”, które poprowadzili uczniowie klasy VII A: Natalia Cieluch, Laura Dukat oraz Wiktor Wójcik. Uczestniczyły w nim klasy 0-3.

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji,  którego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie.

My połączyliśmy to wydarzenie z wiosną i na sali zrobiło się barwnie i wesoło, tym bardziej, że prezentowana była poezja dla dzieci.

Wiersze znanych polskich autorów tj. Jana Brzechwy, Juliana Tuwim czytali wychowawcy grup oraz chętni nauczyciele, natomiast dzieci wcieliły się w rolę głównych bohaterów prezentowanych utworów.

Następnie dzieci zostały zaproszone do udziału w quizach i rebusach oraz do ułożenia puzzli związanych z poznanymi wierszami.

Wszyscy świetnie się bawili.

Dziękujemy za wsparcie paniom:  Magdalenie Wędzikowskiej, Halinie Stronias, Dominice Rzeźnik, Jolancie Biskup.

                                                                          Elżbieta Woźniak

                                                                           Agnieszka Białek

        Dnia 7.03.2024 r. w naszej szkole odbyły się zawody sportowe w kategorii ,, Gry i zabawy " dla uczniów klas I - IV dla szkół z terenu miasta i gminy Opoczno. 
Do rywalizacji przystąpiły szkoły: SP nr 1, SP nr 2, Szkoła Prywatna . Uczniowie  i uczennice startowali w czterech konkurencjach , różnych dla każdej grupy wiekowej, a były to:
* w klasie I
           -bieg z piłką lekarską
           -slalom z kółkiem ringo
           -bieg z przełożeniem szarfy
           -przenoszenie kółek ringo
* w klasie II
           -,, sadzenie ziemniaków"
           - bieg z pałeczką sztafetową
           - rzut piłki pod nogami
           -wyścig z rzutem do celu
* w klasie III
           - przekładanie piłek
           - podskoki jednonóż
           -piłki pod pachołki
           -wyścig z rzutem do celu
*w klasie IV 
            - bieg z przeskokami zawrotnymi przez ławeczkę
            - wyścig z kozłowaniem piłki koszykowej
            - skoki na piłce z uszami
            - wyścig z ułożeniem cyfr od 1-8.
Uczniowie z naszej szkoły pokonali w rywalizacji uczniów z przybyłych szkół i awansowali do zawodów powiatowych.
 
W dniu 14.03.2024 r. w hali sportowej ZSS nr 1 odbył się kolejny etap zawodów ,, Gry i zabawy". Do rywalizacji przystąpiły szkoły z powiatu Opoczno. Przy licznie dopingujących kibicach ( w tym rodzicach) nasi uczniowie pokonali Szkołę Podstawową z Poświętnego ( IV m), Szkołę Podstawową Wójcina ( III m), Szkołę Podstawową z Mniszkowa ( II m). 
 
      W zawodach  gminnych , jak i powiatowych wystąpiło 40 uczniów w następującym składzie: 
Kaźmierczyk Iga,  Stanik Gabriela, Wiktorowicz Emilia, Kobalczyk Zofia, Milczarek Blanka, Rzepka Emma, Muchalsli Fabian, Kocemba Natan, Szewc Franciszek, Dębowski Aleksy, Frączek Adam, Chudzik Dawid, Cichawa Maciej, Kowalska Małgorzata, Stępień Maria, Kędziora Gabriela, Józefiak Joanna, Kubiś Aleksandra, Reszka Zuzanna, Murawski Jan, Piątkowski Tadeusz, Łuczkowski Franciszek, Zelga Franciszek, Rybski Szympon, Kujawski Aleksander, Mirecka Lena, Łągwa Hanna, Woźniak Maja, Kowalska Nadia, Oratyńska Pola, Kozera Maksym, Wójcik Szymon, Sędkowski Piotr, Ignerowicz Leo, Stefański Adam, Wójcik Maja, Sędkowska Anna, Rzuczkowska Julia, Słowikowska Maria, Żak Maja, Bolarczyk Nikola. Stachniak Franciszek, Lewiński Stanisław, Tomasik Antoni, Paleczny Mateusz, Pietrzyk Bartłomiej , Lasota Mikołaj.
 
Uczniowie z naszej szkoły awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 25.03.2024r  w Tomaszowie.
 
Opiekunami uczniów przygotowujących się do startu w  zawodach,  były nauczycielki  wychowania fizycznego : Katarzyna Klimek, Agnieszka Sarwa i  Halina Sosnowska. 
 
Dziękujemy wychowawcom klas I - III  za współpracę .
 
Gratulujemy dzieciom i rodzicom.  Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Uczniowie klasy II d podczas omawiania lektury pt. „Karolcia” otrzymali do wykonania nietypowe zadanie – przygotowanie „Lektury w pudełku”. Dzieci dobrały się w pary i wspólnie zgromadziły przedmioty, które kojarzyły się im z przeczytaną książką. Następnie w czasie zajęć przyniesione pudełka przekształciły w miejsca wydarzeń w lekturze. W ten sposób wnętrza kartonów zmieniły się w pokoik Karolci, plac zabaw czy dom towarowy. Wśród przyniesionych przedmiotów znajdowały się sylwetki głównych bohaterów książki – Karolci i Piotra, ciasteczko dobroci, magiczny koralik, samochód prezydenta, latająca taksówka, plac zabaw i wiele innych ciekawych atrybutów.

                 Powstały bardzo interesujące prace. Pomysłowość i twórcze zaangażowanie zespołów można podziwiać na dołączonych zdjęciach.

                                                                                 Anna Kuśmierczyk

Aleksander Marszałek z klasy 7 A został laureatem 4 edycji Wojewódzkiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Obrońcy Rzeczypospolitej". 

 Aleksandrowi serdecznie gratulujemy!!!

13 marca 2024r. w klasie Ib i klasie Ic odbył się konkurs pięknego czytania. Warunkiem udziału w konkursie było indywidualne przeczytanie nowego, nieznanego tekstu z wybranego fragmentu książki otrzymanego w klasie.

Cele konkursu:

• promocja czytelnictwa,

• budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą,

• doskonalenie umiejętności czytania, 

•stworzenie możliwości prezentacji własnych umięjętności, porównania ich z możliwościami innych uczniów,

• uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Komisja dokonała oceny umiejętności czytania uczniów według nastepujących kryteriów :

• głośności czytania

• płynności

• bezbłędności czytania

• wyrazistości

• dykcji

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Antoni Białas kl. 1c

II miejsce - Marika Garczyk kl. 1b

III miejsce - Jan Pantak kl. 1c

Wyróżnienia otrzymali:

Jakub Tępiński kl. 1c i Natan Kocemba kl. 1b.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.                                       

                      ORGANIZATORZY Agnieszka Rożenek Małgorzata Kowalewska

 

W poniedziałek 26 lutego 2024r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie rejonowym WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024. Po wcześniejszych szkolnych eliminacjach do kolejnego etapu, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim zakwalifikowali się: Hanna Mirek kl. 8A (opiekun Katarzyna Mieszczankowska) i Bartosz Kornata kl.7B (opiekun Urszula Trębarczyk). Wyniki etapu rejonowego zostały ogłoszone 01 marca, gdzie uczennica Hanna Mirek otarła się o etap wojewódzki konkursu (81 punków). Hania uzyskała wynik 80 punktów na 100 możliwych do zdobycia, prezentując bardzo wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy!!! 

 

 

Pierwszy semestr nauki za nami. Był to okres ciężkiej pracy, ale również wspaniały czas, pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Na początku roku szkolnego uczniowie klasy II b i II d spotkali się z funkcjonariuszem policji st. asp. Sławomirem Kochanowskim, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Mundurowy przekazał cenne rady, jak uniknąć niebezpiecznych zagrożeń na drodze.

We wrześniu obie klasy wybrały się na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie zwiedziły „Skansen Rzeki Pilicy” – pierwsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu, poświęcone rzece. Podziwiali także pełne uroku pulsujące gejzery w rezerwacie przyrody „Niebieskie Źródła”. Największą atrakcją wycieczki okazał się Rodzinny Park Przygód „Nad Pilicą”, a w nim Park Linowy, plac zabaw „Madagaskar” i tor z gokartami. Po świetnej zabawie dzieci odpoczywały przy wspólnym ognisku.

Wszyscy doskonale się bawili w czasie szkolnych imprez i różnych uroczystości, takich jak: Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikołajki, Bal Karnawałowy. Wigilia klasowa to był świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości wprowadzić dzieci w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto uczniowie chętnie angażowali się do udziału w akcjach charytatywnych organizowanych w naszej szkole: „Szlachetna Paczka”, „Zdrowa Paczka dla Schroniskowego Zwierzaczka”, „Góra grosza”. Uczestniczyli również w akcji „Zgrana Klasa”, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski SP.

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych zdjęć.

                                                                                          Wioletta Białas

                                                                                    Anna Kuśmierczyk

 

 W dniu 16 lutego 2024 r. odbyły się rejonowe eliminacje do 4 edycji Wojewódzkiego Konkursu Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie Trybunalskim. W konkursie wziął udział uczeń Szkoły Podstawowej  nr 1  w Opocznie Aleksander Marszałek z klasy 7 A. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem pana Sebastiana Wojtasia. Aleksander zdobył pierwsze miejsce, awansując do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 1 marca w Sieradzu . Olkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie konkursu.                                                                                    Opiekunem była p. Halina Sosnowska.

 

                    

Dnia 09.01.24r. uczniowie kl. 4a pod opieką p. Doroty Cichańskiej udali się do Muzeum Regionalnego w Opocznie, aby wziąć udział w muzycznym wydarzeniu. Wysłuchali minikoncertu w wykonaniu filharmoników warszawskich. Kwartet muzyków zaprezentował znane na całym świecie utwory muzyki poważnej. W miłej atmosferze uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać historię powstania saksofonu i interesujące fakty z życia słynnych muzyków.

Takie spotkania są wspaniałą okazją do kameralnego obcowania ze sztuką.

                                                                           Dorota Cichańska.

 

Oczekując na święta Bożego Narodzenia uczniowie klas IV – VI wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Uczniowie wykazali się dużymi pokładami kreatywności, talentem, zaangażowaniem i precyzją. Każda praca była unikalna, dlatego rozstrzygnięcie konkursu było dla jury nie lada wyzwaniem.

I miejsce otrzymali: Maja Gwadera – kl. IV b, Zuzanna Baran i Paulina Kowalczyk z kl. 4 c, Franciszek Stachniak, Lena Zalega, Julia Rzuczkowska i Marcel Gonciarz z kl. 4d, Szymon Król z kl. 5 b, Anna Mazur, Liwia Michalak, Jagoda Surma z kl. 6 b, a także Aleksandra Derdzikowska, Dominika Pecyna, Natalia Kupis i Laura Stronias z kl. 6c.

II miejsce: Zuzanna Telus z kl. 4 d, Martyna Zapała z kl. V a, Lena Czyżewska i Lena Wijata z kl. 5 b, Amelia Sakowska i Maja Klimek z klasy 5 c, Julia Wójcik, Kacper Wójcik i Mikołaj Beksiński z kl. 6a, Wiktoria Bąk, Lena Michalczyk, Oliwier Wiktorowicz i Michalina Robak z kl. 6 b, Tymoteusz Baran, Klara Kaleta i Nela Bobrek z kl. 6 c a także Kacper Zalega z kl. 6 d.

III miejsce: Maja Żak z kl. 4 b, Bartłomiej Szewczuk z kl. 5 b, Natalia Telus z kl. 5 c, Izabela Kowalczyk z kl. 6 a, Aleksandra Witek, Wiktor Bielecki i Paulina Mazurek z kl. 6 b, Wiktor Wronkowski, Nela Nojek i Katarzyna Paduch z kl. 6 c, Maciej Drabik, Jan Pakosz i Wiktor Zalega z kl. 6d.

Nagrodę specjalną jury przyznało Jakubowi Giermakowskiemu z kl. 6 c.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Dyrekcję Szkoły. Wszystkie prace można było zobaczyć podczas wystawy pokonkursowej w dniach 20 – 21 grudnia.

                                                                                               Marzena Urazińska

 

Weekend Cudów, czyli weekend przekazania prezentów Rodzinom za nami. 

Dzięki Państwu, mogliśmy kolejny raz wesprzeć  najbardziej potrzebujących. 

Pomagając Rodzinom, niosąc razem mądrą pomoc, zmieniamy nie tylko ich życie, ale też często również nasz świat. 

Pozwalamy sobie na zatrzymanie, popatrzenie na innych z nadzieją i większą empatią. Bo przecież zmieniając wiele małych światów, zmieniamy nasz wspólny świat! 

Przekazujemy również serdecznie podziękowania za wsparcie akcji, dla Pana Tomasza Łuczkowskiego Zastępcy Burmistrza Opoczna oraz dla PHU Skład Opału Piechna.  

                                                                                         Dziękujemy! 

                                                                                        Samorząd SP 

 

 

 

„JEDYNKA – numer 1 w nauczaniu” to projekt, na który Gmina Opoczno otrzymała 93% dofinansowanie na doposażenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie w sprzęt komputerowy, rozbudowanie sieci bezprzewodowej oraz na szkolenie dla nauczycieli.

W dniach od 13 do 15 grudnia br. odbyły się szkolenia dla nauczycieli z zakresu wykorzystania narzędzi Technologii Komunikacyjnej TIK do nauczania przedmiotowego. Podczas warsztatów zostały zaprezentowane ogólnodostępne aplikacje do tworzenia materiałów elektronicznych przeznaczonych do pracy z uczniami na zajęciach w szkole i w domu.

Posługiwanie się TIK podczas zajęć lekcyjnych jest zatem uzasadnione i prowadzi m.in. do:

· zwiększenia efektywności nauczania,

· wspomaga lub wzbogaca tradycyjne treści kształcenia i formy przekazu,

· umożliwia i ułatwia proces uczenia się oraz osobisty rozwój ucznia,

· wzbogaca wiedzę uczniów oraz ich motywację.

Ponadto, w ramach projektu Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie została doposażona w:

a) 25 zestawów komputerowych, jako wyposażenie stanowisk uczniowskich,

b) 1 zestaw komputerowy stacjonarny, jako wyposażenie stanowiska dla nauczyciela,

c) 29 szt. laptopów,

d) Bezprzewodowa sieć: 1 komplet.

Wyposażenie szkoły w narzędzia TIK pomoże w pracy nauczycieli, zarówno stacjonarnej, jak i zdalnej, ponieważ umożliwi realizację kształcenia na odległość w sposób spójny czasowo.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, z Osi Priorytetowej XI Edukacja, kwalifikacje, Umiejętności, Działania XI.1 Wysoka jakość edukacji, Poddziałania IX.1.2 Kształcenie ogólne oraz z Budżetu Państwa.

 

godo2.png