Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Europejski Tydzień Kodowania07.10.2017 – 22.10.2017 

Tydzień ten to szansa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby nauczyć się kreatywnego programowania.

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli z naszej szkoły do nauki programowania korzystając z stron: code.org, scratch.mit.edu, tynker.com.

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.

Więcej informacji: http://codeweek.eu/

godo2.png