Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

6 listopada dzieci z klasy: 0a, 0b wraz z wychowawczyniami udały się na przedstawienie teatralne do Miejskiego Domu Kultury pt.: " Kuba i Buba- czyli savoir -  vivre dla dzieci". 

Najnowsze przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowie w humorystyczny sposób uczyło trudnej sztuki dobrego zachowania. Wraz z naszymi sympatycznymi bohaterami mali widzowie dowiedzieli się,

że starszy powinien wyciągać rękę do młodszego oraz, że zamiast kłótni lepiej jest skorzystać z magicznych słów – dziękuję, przepraszam i proszę. Niesforne rodzeństwo podpowiedziało jak odkładać sztućce po skończonym posiłku i dyskretnie ziewać. Zgrabne, sympatyczne i dowcipne sytuacje z życia codziennego na pewno zostały zapamiętane i utrwalone dzięki lekkiej muzycznej formule spektaklu, a samo przedstawienie stało się świetnym wstępem do rozmów z dziećmi na temat zachowania własnego i bohaterów a także podstawowych pojęć etykiety.

Katarzyna Kumorowska

godo2.png