Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

7 listopada uczniowie klas 3D i 3E pod opieką p. S.Kurkowskiej, p. B. Łukawskiej i p. B.Popeckiej, a 8 listopada uczniowie klas 3B i 3G pod opieką p. E.Kaczmarczyk, p. A.Sobolewskiej i p. K.Świtkowskiej wzięli udział w wycieczce do Piotrkowskiej Fabryki Bombek "Szkło- Dekor". Dzieci zapoznały się z procesem technologicznym produkcji bombek od wydmuchiwania jej ze szkła, poprzez srebrzenie, suszenie, lakierowanie i dekorowanie.

 

Najciekawszym punktem wycieczki był udział dzieci w warsztatach dekorowania bombek. Każde dziecko otrzymało niezbędne materiały do ozdabiania bombek (kleje i różnego koloru brokaty), aby zaprojektować i udekorować swoją bombkę. Zabawa brokatem sprawiła dzieciom ogromną radość, podczas wykonywania bombek dzieci wykazały się dużymi zdolnościami plastycznymi. Te piękne szklane "cudeńka" zapakowane w kartonowe pudełeczka dzieci zabrały do domów, aby zdobiły "drzewka" podczas świąt. Na zakończenie dzieci odwiedziły sklepik, gdzie mogły zakupić szklane pamiątki. Kolejnym etapem wycieczki było obejrzenie filmu "Emotki" w kinie "Helios".

Był to dzień wspaniałych atrakcji. Wszyscy wrócili zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.

godo2.png