Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Już po raz osiemnasty dnia 8 grudnia 2017r. odbył się Mikołajkowy Konkurs Formacji Tanecznych w ZSS nr 1 w Opocznie. Organizatorkami konkursu były nauczycielki wych. fiz.: H. Sosnowska, D. Karasińska, K. Klimek, A. Sarwa. Konkurs cieszył się dużą popularnością, a z każdym rokiem uczestnicy stawiają coraz wyższą poprzeczkę.

Formacje taneczne były oceniane w następujących kategoriach:
- Szkoły Podstawowe kl. I-III
- Szkoły Podstawowe kl. IV - VI
- kl. VII, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne
Oto wyniki konkursu:


W kategorii kl. I-III SP I miejsce zajęła grupa taneczna „Breakdance” w składzie: Hanna Ambroziak, Małgorzata Bogatek, Jagoda Kuleta, Zuzanna Lewandowska, Agata Marszałek, Julia Turlińska, Aleksandra Wolska, Zuzanna Wronkowska, Kinga Wróblewska. Zespół uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie, a jego opiekunem jest pani Beata Popecka. II miejsce zajęła grupa „Gwiazdeczki” z kl. 3D SP nr 1 w Opocznie. Opiekunem dziewcząt jest pani Sylwia Kurkowska. A oto skład zespołu: Natalia Kowalska, Maja Wiktorowicz i Iga Zaborowska.
W kategorii kl. IV- VI I miejsce zajęła formacja „Flamingi” w składzie: Kaja Bugaj, Julia Paradowska, Maja Dziubelska, Maja Nowacka, Wiktoria Marczewska, Jagoda Stępień, Amelia Pietrzyk, Julia Lasota z kl. IV b SP nr 1 w Opocznie. Opiekunem grupy jest pani Halina Sosnowska. II miejsce zajęła formacja „Crazy Girls” ze SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Opocznie, w składzie: Małgorzata Pachciarek, Martyna Wiaderna i Joanna Rogulska. Opiekunem grupy jest pani Jolanta Maruszewska. III miejsce zajęły dziewczęta z formacji „Szejki Junior” ze SP nr 1 w Opocznie. Dziewczęta chodzą do kl. V a: Katarzyna Gajewska, Martyna Gruszczyńska, Anastazja Kopera, Oliwia Kupis-Kozłowska, Kinga Łukasik, Gabriela Paduszyńska, Oliwia Pantkowska, Hanna Stańczyk i Zuzanna Szpoton. Opiekunami grupy są panie Danuta Karasińska i Katarzyna Klimek.
Formacje, które zajęły miejsca na podium zostały nagrodzone pucharami (pierwsze miejsca), dyplomami, drobnymi nagrodami rzeczowymi i słodyczami.

Nagrody wręczył dyrektor - pan Arkadiusz Felis. Występy wszystkich formacji tanecznych tworzyły barwne widowisko wypełnione gromkimi brawami. Zaś przerwy przeznaczone na obrady jury w składzie: Katarzyna Bogatek, Kinga Tępińska, Patrycja Poprzeczna, Monika Borkowska, bawiły uczennice z SP nr 1 w Opocznie. Oto one: Aleksandra Wolska kl. III, Martyna Gruszczyńska kl. Va, Martyna Gąsiorek kl. V d, Julia Bolarczyk kl. IV d, Iga Turoboś kl. IV a, Alicja Stańczyk kl. IV a, Agata Siedlecka kl. IV a, Roksana Pawlińska kl. VII b, Maja Karasińska kl. VII b, Oliwia Lach kl. VII a, Aleksandra Wiktorowicz kl. VII c, Amelia Gąsiowska kl. VII c

godo2.png