Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

 

Klasa III g

21 grudnia 2017 roku uczniowie klasy III g wraz z wychowawczynią Ewą Kaczmarczyk spotkali się przy wigilijnym stole.

Dzieci obdarowały się własnoręcznie zrobionymi kartkami, na których napisały życzenia skierowane do swoich kolegów i koleżanek. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń wszyscy zasiedli do stołu. Dzieci same zorganizowały wystrój, który zachwycił, i poczęstunek, który bardzo smakował. Uroczysty nastrój dopełniły śpiewane wspólnie kolędy.

 

 

WYSTĘP BOŻONARODZENIOWY KL. I A

19 grudnia 2017 roku odbył się bożonarodzeniowy występ klasy Ia, przygotowany przez p. A. Rożenek i p. M. Kowalewską. Każdy z uczniów miał szansę indywidualnie zaprezentować się na scenie. W programie były wiersze, kolędy, pastorałki i moc życzeń, które wprowadziły wszystkich w uroczysty, świąteczny nastrój. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane bombki. Występ okazał się wspaniałym bożonarodzeniowym prezentem dla rodziców.

 

Świąteczne spotkanie klas O-III

20  grudnia uczniowie klas O-III wraz ze swymi wychowawcami wzięli udział we wspólnym kolędowaniu  na sali  A-V. Tradycyjnie uczniowie klas III wraz z s. Barbarą przygotowali występ Jasełkowy „Okulary wiary”.  Obrazki sceniczne tematycznie związane z Bożym Narodzeniem , oraz wspólne śpiewanie kolęd wraz z chórem Aniołów wprowadziły wszystkich uczestników  do drugiej części radosnego spotkania, do życzeń  z opłatkiem.                  

      Obecna na występie   pani dyrektor Małgorzata Kozłowska  dziękując małym artystom  za występ i za wspaniałe świąteczne spotkanie życzyła, aby takich dni radosnych w Nowym Roku 2018 w naszej szkole i w naszych rodzinach było jak najwięcej.

 

Wigilia klasy 5B

Koniec grudnia to czas niezwykły nie tylko dlatego, że dni są najkrótsze w roku, ale taż dlatego, że jest to czas wyczekiwania na święta i przerwę poświąteczną. Tradycją naszej szkoły stały  się klasowe spotkania opłatkowe.

Wigilia klasowa odbyła się taż w klasie 5B. W jej przygotowanie zaangażowali się rodzice, a w szczególności p. Małgorzata Woźniak i p. Justyna Madej oraz wychowawczyni p. Alina Kaźmierczyk. Dzięki nim stół nakryty został białym obrusem, a na nim pojawiły się stroiki, świece i wigilijne dania (pierogi, ryby, ciasta,  sałatki oraz napoje i owoce). Nie zabrakło oczywiście opłatka, którym połamano się składając sobie życzenia. Po życzeniach i posiłku przyszedł czas na kolędowanie, a następnie na wspólne zabawy.

Podniosły nastrój wigilii oraz wspólne gry stworzyły niezapomnianą atmosferę bliskości i wzajemnej klasowej życzliwości.

AlinaKaźmierczyk

godo2.png