Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Hellau! Hellau! – tak witają się Niemcy w czasie karnawału, który nazywają „Piątą Porą Roku” . I tak też witali wszystkich uczniowie z Jedynki, którzy już po raz trzeci przygotowali wraz ze swoimi nauczycielami p. Katarzyną Bogatek i p. Beatą Sadurą Koncert Karnawałowy w języku niemieckim.

Na karnawałowej liście przebojów znalazły się największe hity naszych sąsiadów zza Odry, wspaniale wykonane przez uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Wśród wykonawców znaleźli się:

Natalia Kowalczyk i Wioletta Kupis – kl.I A Lo

Julia Kata i Martyna Kopera – kl.III Gim.

Joanna Starus – kl.VII A

 

 

Agata Zielińska – kl.III A Gim.

Zuzanna Krzysztofik i Julia Bielecka – kl. VII B

Maja Konewka i Kasia Kołodziejczyk – kl.II B Gim.

Dziewczyny z klasy II C Gim.

Oliwia Lach – kl.VII A

Patrycja Kucharczyk , Filip Czajkowski i Krzysztof Mielcarz – kl.I D LO

Karolina Gawin – kl.VII B

Jagoda Sygut – kl.VII B

Chłopcy z klasy VII B

Występy uświetniły także pokazy taneczne, zarówno tańca nowoczesnego w wykonaniu Moniki Borkowkiej i Patrycji Poprzecznej z klasy I D LO, jak i klasycznego walca, którego w Austrii obowiązkowo trzeba zatańczyć w tym okresie. Wspaniale zaprezentowali go : Izabella Kmiecik i Piotr Marszałek z klasy II D Gim.

Aby w pełni oddać atmosferę szaleństwa karnawałowego uczniowie byli w tym dniu poprzebierani w kolorowe, fantazyjne stroje, a chętni wzięli udział w pokazie mody karnawałowej. Uczestnicy najciekawiej poprzebierani zostali nagrodzeni.

Nagrody przyznano także uczniom najliczniej przebranych klas. W Szkole Podstawowej wygrała klasa IV c otrzymując w nagrodę bonusy! Gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok!!!

Był to dzień wielkiej radości i zabawy, dzień przebierańców i głośnej muzyki niemieckiej.

godo2.png