Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

         Dnia 21.03.18. uczniowie klas IV i VI naszej szkoły przygotowani przez p. Annę Filipczak, p. Urszulę Rudzką i p. Beatę Sadurę wzięli udział w powiatowym konkursie recytatorskim "Poezja lokalnych twórców" zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Opocznie. Byli to : Dziubelska Maja (kl. IV B), Pejski Oliwier (kl. IV C), Siedlecka Agata (kl. IV D), Jurek Nikodem (kl. IV E), Jurek Miłosz (kl. IV F), Kućmin Julia (kl. VI C), Paszkowska Natalia (kl. VI C) oraz Piotrowska Liwia (kl. VI C).

 

 

         Uczniowie zaprezentowali twórczość p. Józefy Nity, p. Ireny Plucińskiej, p. Marii Szufladowicz i p. Wiesławy Żurawskiej. III miejsce wywalczyła Agata Siedlecka. Wyróżnienia zdobyli Miłosz Jurek oraz Julia Kućmin. Dodatkowo Agata Siedlecka wyróżniona została przez panią Józefę Nitę zbiorem poezji za przekaz artystyczny. Poza tym uczniowie mieli okazję spotkać się z lokalnymi twórcami. Otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących recytacji. Pogłębili swoją wiedzę na temat regionu opoczyńskiego, stali się bardziej wrażliwi na piękno "naszej małej ojczyzny".

godo2.png