Dnia 7 czerwca 2018 roku klasa Ia pod opieką p. A. Rożenek, M. Kowalewskiej i E. Poprzecznej oraz kl. I d pod opieką p. A. Bednarczyk i E. Wedlechowicz wyruszyły na wycieczkę po Ziemi Łódzkiej. Przygoda rozpoczęła się od zwiedzania Grot Nagórzyckich – dawnej kopalni piasku kwarcowego. Kolejnym punktem była wizyta w Skansenie Rzeki Pilicy – pierwszym w Polsce muzeum poświęconym rzece i udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. Następnie podczas spaceru uczniowie mogli podziwiać faunę i florę rezerwatu przyrody Niebieskie Źródła. Wielu wrażeń dostarczyły także warsztaty pieczenia ciastek w Akademii Ciasteczka połączone z zabawą w bawialni. Uczniowie bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę z uśmiechem na twarzy wrócili do Opoczna.