Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

W dniach 26 - 28 kwietnia 2022r. uczniowie klas VIII B i VIII C uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Zakopanego, Krakowa i Wieliczki. Podczas pierwszego dnia miało miejsce zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Uczniowie zapoznali się z historią wydobycia soli, jak również zobaczyli najgłębiej położoną kaplicę świętej Kingi. W kolejnym dniu odbyło się zwiedzanie zimowej stolicy Polski. Uczniowie podziwiali krajobrazy z Kasprowego Wierchu. Kolejnymi punktami wycieczki były: Gubałówka, skocznie, Sanktuarium na Krzeptówkach. Przewodnik zapoznał młodzież z kulturą, tradycją i folklorem zakopiańskim. W ostatnim dniu wycieczki odwiedziliśmy dawną stolicę Polski - Kraków. Podziwialiśmy Wawel, Rynek Starego Miasta, Smoka Wawelskiego, Kościół Mariacki, Szlak Królewski, ulicę Floriańską. Po trzech dniach zwiedzania wróciliśmy zadowoleni do Opoczna.  

Młodzież wykazała się dojrzałością i samodzielnością, kulturą osobistą i piękną postawą, a podczas wspólnie spędzonego czasu mogła się jeszcze lepiej się poznać i zintegrować. Była to naprawdę wspaniała wycieczka i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. 

Tak wspaniałe chwile uczniowie spędzili pod czujną opieką nauczycielek Katarzyny Klimek, Agnieszki Sarwy oraz Haliny Sosnowskiej. 

 
 
 
  
godo2.png