Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

 obchody
Z naszej szkoły na tę uroczystość (21.04.2017 r.) zostali zaproszeni nagrodzeni wcześniej uczestnicy konkursów ogłoszonych w ramach projektu pn. Program edukacji ekologicznej ? ?Piękno i różnorodność ziemi opoczyńskiej?, realizowanego przez Powiat Opoczyński, dotowanego przez Wojewódzki Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: Jakub Cieślikiewicz (kl. VI D), Maja Gruszczyńska (kl. V A), Katarzyna Jewtuch (kl. VI D), Jan Krogulec (kl. VI C), Roksana Mastalerek (kl. VI D) i p. Marzanna Mastalerz.

Porządek uroczystości był następujący: ?Ocena wartości zabytku historycznego układu przestrzennego oraz krajobrazu kulturowego śródmieścia Opoczna? ? prelekcja Jolanty Welt-Jędrzejewskiej z Narodowego Instytutu Dziedzictwa Oddział w Łodzi; ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursów: filmowego pt. ?Moc historii powiatu opoczyńskiego zapisana w zabytkach?, plastycznego pt. ?Pamiątki dziedzictwa?, na najciekawszą trasę rowerową w powiecie opoczyńskim, jednego wiersza pt. ?Przeszłość ukryta w słowie?; wręczenie nagrodzonym w konkursach przeprowadzonych w ramach Programu edukacji ekologicznej ? ?Piękno i różnorodność ziemi opoczyńskiej? w okolicznościowych ekologicznych torbach albumu ?OSOBLIWOŚCI PRZYRODY POWIATU OPOCZYŃSKIEGO? i folderu ?PIĘKNO I RÓŻNORODNOŚĆ ZIEMI OPOCZYŃSKIEJ? (publikacje z fragmentami nagrodzonych prac) ; program artystyczny pt. ?Co niesie noc? przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Wspomniany już wcześniej album i folder jest dostępny w formie elektronicznej (do pobrania) na stronie Powiatu Opoczyńskiego: http://www.opocznopowiat.pl/ (TURYSTYKA I SPORT > publikacje). Na tej samej stronie (TURYSTYKA I SPORT > TRASY ROWEROWE W POWIECIE OPOCZYŃSKIM) znajdziemy dokładne opisy czterech tras rowerowych (też do pobrania). Może warto w długi majowy weekend wybrać się na wycieczkę rowerową.

godo2.png