Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

 

Na ostatnich zajęciach z kodowania zorganizowanych 1 czerwca w Dzień Dziecka i 2 czerwca uczniowie prezentowali swoje umiejętności z kodowania w programie Scratch. Uczestnikami pokazów byli uczniowie klas młodszych: klasa 1b z panią W. Białas i klasa 2g z panią W. Kaczmarczyk.   Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli przez cały rok szkolny w zajęciach Mistrzów Kodowania i Lokalnego Klubu Kodowania otrzymali dyplom potwierdzający zdobycie wiedzy i umiejętności z podstaw programowania w języku Scratch. Wręczenie dyplomów odbyło się na Urodzinach Scratch, które z wielkim zaangażowaniem przygotowali sami uczniowie. W tym roku program Scratch, wprowadzający uczniów w tajniki programowania, obchodzi 10-lecie powstania. Na urodzinach był wspaniały tort z truskawkami z napisem SCRATCH, który zrobiła babcia Igora.  Urodziny zakończyliśmy zabawą na boisku szkolnym ? robieniem baniek mydlanych.

 

godo2.png