Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Dzięki tej wystawie fotograficznej w krytej pływalni Opoczyńska Fala,  uczniowie klasy VI A i klasy VI D pod opieką p. Marzanny Mastalerz mogli na zajęciach przyrody porównać Opoczno XX wieku z Opocznem wieku XXI. Rozpoznawali (czasami z trudem, czasami przy pomocy planu Opoczna):  jakie ulice i place przedstawiono w gablocie ??Opoczno XX wieku ??, jakie zakłady pracy ukazywały fotografie w gablocie ?? przemysłowe Opoczno ??, jakie obiekty przedstawiono w gablotach:  ??dużo budowano ??, ?? opoczyńskie zimy XX wieku ??. Spośród pozostałych gablot mieli wybrać jedną i opisać co przedstawia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia z serii: ?? międzynarodowe imprezy sportowe ??, ?? opoczyńskie zimy XXI wieku ??, ?? gorąco i zimno ??. A oto uczniowskie skojarzenia na temat wystawy.

 

godo2.png