Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Kodeks TIK

1. Nauczyciel i uczniowie dbają o właściwe wykorzystanie sprzętu.
    2. Korzystamy z legalnego oprogramowania.
    3. Można wykorzystywać dostępne w Internecie materiały (zdjęcia, teksty), zaznaczając skąd pochodzą i przez kogo zostały napisane czy zrobione lub stosując się do konkretnych przepisów prawa autorskiego.
    4. Nauczyciele wdrażają uczniów  do samodzielnego i krytycznego wykorzystywania zasobów internetowych, przestrzegają przed plagiatem.
    5. Przestrzegamy zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania w szkolnej sieci i sieci Internet.
    6. Wykorzystanie telefonów i innych urządzeń informacyjno ? telekomunikacyjnych jest dozwolone na zajęciach za zgodą nauczyciela.
    7. Uczniowie mogą zgłaszać pomysły wykorzystania sprzętu TIK na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.
    8. Uczniowie, przy wsparciu i pod opieką nauczycieli mogą wykorzystywać zasoby TIK pomagając w nauce kolegom.
    9. Uczniowie, którzy są zainteresowani wykorzystaniem komputerów i sprzętu informacyjno ? komunikacyjnego na zajęciach pozalekcyjnych mogą z niego skorzystać po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem.
    10. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów tworzą przy współpracy z uczniami  bazę narzędzi, zasobów internetowych, wartościowych pomysłów uczniów ułatwiających im uczenie się.
    11. Nauczyciele wszystkich przedmiotów wdrażają się do korzystania z TIK w swojej pracy (również w komunikacji z rodzicami).

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.