Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

im. Kornela Makuszyńskiego

Ziemia dla człowieka ? człowiek dla Ziemi

Ziemia dla człowieka ? człowiek dla Ziemi

W związku z przyznaniem przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dotacji na zadanie z dziedziny Edukacji Ekologicznej 2010 dla Gminy Opoczno, rozpoczęła się jego realizacja pod hasłem ?Ziemia dla człowieka ? człowiek dla Ziemi?. Łączna kwota przeznaczona na program wynosi 30.281,00 zł, z czego 25.000,00 zł stanowi dotacja WFOŚiGW w Łodzi, a 5.281,00 zł to udział własny Gminy Opoczno. Poprzez opracowanie własnych zadań w organizację programu edukacji ekologicznej 2010 Gminy Opoczno zaangażowały się Gimnazjum Nr 1 oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego, wchodzące w skład Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 w Opocznie.

Celem głównym projektu jest uświadomienie uczniom zagrożeń ekologicznych wynikających z różnych form działalności człowieka. Szczególne znaczenie ma rozwijanie szacunku i poczucia odpowiedzialności za stan zasobów naturalnych, racjonalne korzystanie z nich oraz dążenie do kontaktu z nieskażonym środowiskiem. Program podzielono na zadania: 1. Zadanie ?Woda to życie? adresowane jest do uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie. W zadaniu wezmą udział uczniowie zainteresowani problemami związanymi z ochroną wód w środowisku lokalnym, w Polsce i na świecie. 2. Zadanie ?Energia w środowisku? adresowane jest do uczniów pierwszych klas Gimnazjum Nr 1. Zajęcia kierowane będą do uczniów szczególnie zainteresowanych tematyką ekologiczną związaną z energią odnawialną. Zadanie będzie realizowane w szkole na zajęciach pozalekcyjnych.

 

 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Szukaj

Liczba odsłon

Odsłon artykułów:
1008737

Online

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.