Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Pod koniec września 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej nr 1 w Opocznie  rozpoczęły zajęcia o tematyce zdrowotnej. Na lekcjach mogły się dowiedzieć jak należy dbać o swoje zdrowie, co należy jeść i jakie sporty można uprawiać, żeby być zdrowym. Uczniowie mieli również okazję zabawić się w małych kucharzy i samodzielnie przyrządzić zdrową sałatkę owocową, którą  wszyscy zjedli ze smakiem. Podczas cyklu zajęć, odbywały się również zajęcia sportowe oraz zabawy na szkolnym placu zabaw. Podsumowanie zajęć nastąpiło 10 października 2017 roku, kiedy to do szkoły przyszedł pan doktor Michał Bodnar. Tata jednej z uczennic opowiedział dzieciom o zdrowiu chyba wszystko. W ciekawy i zabawny sposób zaprezentował swoją pracę. Uczniowie mogli obejrzeć różne narzędzia potrzebne w pracy lekarza. Nie brakowało także chętnych do udziału w badaniu gardła i słuchaniu serduszka. Dzieci z wielką ochotą i zaangażowaniem udzielały się w zajęciach i nagrodziły pana doktora wielkimi brawami.

                                                                                              Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję

                                                                                                  wychowawcy i uczniowie kl. 0 a,b

 

godo2.png