W dniu 17.05.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się konkurs czytelniczy dla klas I pod hasłem ,,Mistrz pięknego czytania”. Organizatorami były p. M. Kowalewska i p. A. Rożenek. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, kształtowanie pięknego czytania, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, porównania ich z możliwościami innych oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. W konkursie wzięło udział 12 uczestników. Uczniowie byli wytypowani przez wychowawców w wyniku eliminacji klasowych. Czytali wybrany fragment książki. Jury oceniało uczniów według następujących kategorii:
– głośności czytania
– płynności
– bezbłędności czytania
– wyrazistości
– dykcji

Laureatami konkursu zostali :
I miejsce - Laura Dukat kl.Id
II miejsce - Iga Zaremba kl.Ia
III miejsce - Amelia Wójcik kl.Ib

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze. Widownia nagradzała uczestników gromkimi brawami.