Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Święto Frankofonii w Jedynce

Już po raz siódmy - 13 marca - mieliśmy okazję „zaczarować” całą społeczność szkolną naszą „Voyage dans le temps avec la chanson française”, czyli „Podróżą w czasie z piosenką francuską”.

Naszą wspólną zabawę obejmował nie tylko niezwykły koncert, w czasie którego mogliśmy posłuchać piosenek w języku francuskim, popatrzeć na porywającego do tańca kankana, ale również wspaniałą integrację uczniów w każdym wieku.

Szkolne korytarze wypełnione były wspólnymi rozmowami na temat Francji, przeróżnymi pracami plastycznymi związanych z symbolami Francji, a wykonywanymi również przez naszych gości. Oglądanie naszych zdjęć z poprzednich lat, koncertów, wycieczek do Francji… to był prawdziwy „wspomnień czar”.

 

Pełna współpraca i wzajemna sympatia… wszyscy zwrócili na to uwagę, gdyż dla nas nie istniały żadne granice wiekowe.

To był naprawdę niezwykły rozbrzmiewający językiem francuskim dzień, a zamierzone cele osiągnęliśmy z dodatkowych plusem. Uświadomiliśmy sobie, że język francuski nie zna żadnych ograniczeń, wszyscy odnosili się do niego z sympatią, uśmiechem i życzliwością. Mogliśmy się poczuć jak w wielkiej francuskiej szkolnej rodzinie, dla której tolerancja i szacunek do drugiego człowieka stanowi nadrzędną wartość.

Nie sposób jest wymienić wszystkich 65 uczniów zaangażowanych w zorganizowanie naszego Święta Frankofonii, którym serdecznie dziękuję za okazaną pomoc, pomysłowość oraz gotowość do podejmowania czasami wyczerpujących czynności.

Ale wszyscy razem daliśmy radę, bo wspólnie mamy niezwykłą moc, a uśmiechy i podziękowania naszych gości są dla nas największą nagrodą i zachętą do podejmowania podobnych działań w przyszłości.

                                                                                           Beata Kałuża

godo2.png