Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

 

 z117 maja uczniowie klasy VI b wraz z wych. B. Sadurą wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Ekologicznym: ?MAT ? EKO 2017? , który odbył się w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Opocznie.

Celem konkursu było wykorzystanie wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych w życiu codziennym, poznawanie różnorodności flory i fauny ekosystemów leśnych oraz rozbudzanie potrzeby działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Uczniowie podzieleni na grupy, musieli wykonać szereg różnego typu zadań, np. zaprezentować  piosenkę  tematycznie  związaną  z  lasem, czy wykonać  pracę plastyczną pt. ? Las ? czyste powietrze wokół nas?. Grupa pięciu uczniów przystąpiła do rywalizacji sportowych, zaś trzyosobowy zespół rozwiązywał zadania matematyczno-przyrodnicze. Pozostali uczniowie musieli odpowiedzieć na wiele pytań związanych z matematyką i ekologią.

 

Choć rywalizacja była zacięta, uczniowie klasy VI B zajęli I miejsce.

W konkursie plastycznym uczennica Zuzanna Krzysztofik zajęła III miejsce.

godo2.png