Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Dnia 23 maja 2017r. klasa Ib i IIc  SP1 wraz z wychowawczyniami ? pp. Wiolettą Białas i Urszulą Dżolevą oraz p. Aleksandrą Palus pojechały na wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Już od wejścia na teren parku poczuliśmy się jak na prawdziwym safari mogąc podziwiać ZOO z okien kolejki i robić przepiękne zdjęcia. Pan przewodnik opowiadał nam ciekawostki o każdym mijanym egzotycznym zwierzęciu. Następnie przewodniczka zabrała nas na lekcję edukacyjną w plenerze nt.?W świecie gadów?. Opowiadała nam o życiu gadów, pokazywała, jak również pozwoliła dotykać żółwie oraz węże. Jednak największe wrażenie na nas wszystkich zrobiła możliwość pogłaskania i karmienia zwierzątek takich jak: alpaka, kózki miniaturki, owce kameruńskie. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domów.

 

godo2.png