Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Dnia 9 czerwca 2017 roku uczniowie klas 0a, 0b i 0c wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli   w wycieczce do Chęcin i Kielc. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku w Chęcinach . Aby wspiąć się na górę , uczniowie musieli pokonać 109 schodów, ale było warto. Każdy był zachwycony widokiem na Góry Świętokrzyskie. Podczas zwiedzania odrestaurowanych ruin chęcińskiego grodu wszyscy     z zainteresowaniem słuchali opowieści pani przewodnik o losach zamku i legendy o ?Białej Damie?, która pojawia się    w nocy na murach .

Po tak wyczerpującej wyprawie, wszyscy udali się  na obiad, a później na rynek po zakup pamiątek.  Kolejnym punktem wycieczki był spektakl ? O Wilku i Czerwonym Kapturku? w  Teatrze Lalki i Aktora ?Kubuś? w Kielcach, po którym  dzieci aktywnie uczestniczyły  w lekcjiteatralnej.

Wielką atrakcją okazał się również udział w pokazie wytwarzania słodyczy w Manufakturze Słodyczy, gdzie każde dziecko własnoręcznie wykonało lizaka i otrzymało pyszne cukierki. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i wszyscy w doskonałych humorach wrócili do Opoczna.

godo2.png