W dniach 4-7 czerwca dzieci z klas 6A i 6B przebywały na „zielonej szkole”. W czasie jej trwania uczniowie odwiedzili Malbork, Toruń, Gdańsk, Hel, Władysławowo i Westerp.

Dzieci w czasie „zielonej szkoły” z przewodnikiem zwiedzały Gdańsk i Toruń oraz zamek w Malborku. Wielkie wrażenie na nich zrobiła lekcja w CENTRUM EDUKACJI I PROMOCJI REGIONU w Szymbarku. Pobyt w bunkrze i odgłosy nadlatujących samolotów oraz wybuchających bomb wywołały przerażenie i trwogę, a pobyt w domu na „głowie” zachwiał zmysłem równowagi wszystkich zwiedzających.

Na Helu uczestnicy „zielonej szkoły” wysłuchali informacji o fokach oraz obserwowali ich karmienie. Wchodzili na latarnię morską oraz płynęli statkiem po morzu. W Gdyńskim Oceanarium uczniowie poznawali faunę i florę oraz warunki życia w morzu. Na Sopockim molu podziwiali morski krajobraz.

W chwilach wolnych od zwiedzania, uzupełniano karty pracy tematycznie związane z wyjazdem. Znalazł się też czas na gry i zabawy na plaży.

Dla wszystkich uczestników „zielonej szkoły” wyjazd był niesamowitym przeżyciem. Dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń. W sposób przyjemny wzbogacił wiedzę uczniów.

Zieloną szkołę zorganizowały panie : Alina Kaźmierczyk i Alfreda Molka. Opiekę nad uczniami sprawowały też: p. Katarzyna Mieszczankowska i p. Joanna Białucha